× کسب و کارتکنولوژی و فناوریمد و زیباییگردشگریهنر و آثار هنرىساعت و جواهرات مزایده ها و حراجى هااقتصادالکتریکی حساب کاربری
۱۳۹۸,۰۳,۰۷
8049

شرکت زارا (Zara SA) یک خرده فروش و تولید کننده اسپانیایی در زمینه پوشاک و لوازم جانبی (اکسسورى) است که مقرر اصلى این شرکت در ارتشیو، گالیسیا-اسپانیا واقع مى باشد.

زارا در زمینه فست فشن (Fast Fashion) یا مد سریع فعالیت دارد، فست فشن به این معنا است که آخرین طرح ها مد کت واک (Fashion week) در کمترین زمان ممکن در تعداد انبوه با قیمت ارزان تر تولید مى شوند، که توسط فروشگاه هاى خود این برند عرضه مى شوند تا با این روش طرفداران مد معاصر (فعلی) را جذب نماید و فروش بالایى داشته باشند. برندهاى مشهور و شناخته شده از جمله زارا، اچ اند ام (H&M)، سی اند ای (C&A) و پریماک (Primark) در زمینه فست فشن فعالیت دارند. شرکت زارا در سال ١٩٧٥ میلادى توسط آمانسیو اورتگا (Amancio Ortegaا) و رزالیا مرا (Rosalía Mera) تاسیس شد، این برند اصلی شرکت ایندیتکس (Inditex) است که همچنین به عنوان  بزرگترین خرده فروش پوشاک در جهان شناخته مى شود و در ضمن این گروه مد داراى برندها دیگرى از جمله ماسیمو دوتی (Massimo Dutti)، پول اند بیر (Pull&Bear)، برشکا (Bershka)، استرادیواریوس (Stradivarius)، اویشو (Oysho)، زارا هوم (Zara Home) و یوترک (Uterqüe) را شامل مى شود. شرکت زارا از سال ٢٠١٧ میلادى، بیش از بیست مجموعه لباس را در هر سال عرضه و ارائه می کند.

در سال ٢٠١٥ میلادى، زارا در فهرست رتبه بندى بهترین برندهای جهانی (Interbrand) در جایگاه رتبه ٣٠ این فهرست قرار گرفت. اگر چه پوشاک  زارا مقرون به صرفه هستند، ولى همچنین به عنوان یکی از بزرگترین برند های پیشرو در دنیا مد شناخته مى شود، در ٢٢ مى سال ٢٠١٩ میلادى طبق آمار مجله فوربز (Forbes)، ارزش برند زارا (نام تجارى) در حدود ١٣.٥  بیلیون دلار تخمین زده شده است!

زارا داراى بیش از ١٧٠٠ فروشگاه در ٨٦ کشور در سراسر جهان مى باشد که بیش از ٤٥٠ میلیون اقلام مختلف از پوشاک و اکسسورى را در هر سال تولید می کند، که مجموع فروش سالیانه این برند حدود ١٣ میلیارد دلار برآورد شده است و به عنوان ٣ تا برند بزرگ که در زمینه فست فشن فعالیت دارند شناخته مى شود. 

 

تاریخچه برند زارا

برند زارا

آمانسیو اورتگا  (Armancio Ortega) اولین فروشگاه زارا را در سال ١٩٧٥ میلادى در لاکرونیا-اسپانیا افتتاح نمود. 

اولین فروشگاه دارای محصولات ارزان قیمت مشابه مدل های پوشاک مد روز، محبوب و پرطرفدار بود و سپس آمانسیو اورتگا  فروشگاه های دیگرى را نیز در سراسر اسپانیا باز کرد. در طی دهه ١٩٨٠ میلادى آمانسیو اورتگا روند طراحی، تولید و توزیع را تغییر داد تا زمان تولید را کاهش دهد و به شیوه ای سریعترى به مد جدید واکنش نشان دهد، که او آن را اینستَنت فشن (instant fashions) نامید. این بهبود در دنیا مد شامل استفاده از اطلاعات در حوزه فناوى و استفاده از تیم های طراحان به جای طراحى انفرادى مى باشد.

 

بنیان گذار شرکت زارا:

بنیانگدار زارا

آرمانسیو اورتگا متولد ٢٨ مارس ١٩٣٦ میلادى مى باشد، که یک تاجر تجار میلیاردر مشهور اسپانیایی است. او بنیانگذار و رئیس سابق گروه مد ایندیتکس مى باشد که برای فروشگاه های زنجیره ای  پوشاک و اکسسورى زارا مشهور شده است.  

آرمانسیو اورتگا یکی از بنیانگذاران این برند مشهور مى باشد، که همیشه همراه با بیل گیتس (Bill Gates) به عنوان یکى از ثروتمندترین افراد جهان شناخته می شوند.

در اواخر سپتامبر ٢٠١٨ میلادى، ارزش خالص دارایى هاى  آرمانسیو اورتگا ٧٠ میلیارد دلار برآورد شد و او را دومین فرد ثروتمند در اروپا پس از برنار آرنو (Bernard Arnault) تاجر و کارآفرین فرانسوى قرار داد و در ضمن در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در رتبه ششمین این فهرست جاى گرفت. 

او رئیس خانواده اورتگا (Ortega family) است، خانواده اورتگا یک خانواده اسپانیایی مشهور  مى باشد که پنجمین خانواده ثروتمند جهان و ثروتمندترین خانواده در اروپا هستند. اکثریت ثروت خانواده از شرکت پوشاک ایندیتکس و فروشگاه گل سرسبد آن زارا کسب شده است. در ماه نوامبر سال ٢٠١٨ میلادى، ارزش دارایى هاى خالص این خانواده ٧٣.٨ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

در ضمن آرمانسیو اورتگا به عنوان ثروتمندترین خرده فروشان جهان شناخته مى شود.

او  چهارمین و جوانترین فرزند خانواده بود، که در استان لئون-اسپانیا متولد شده و دوران کودکی خود را در لئون-اسپانیا سپری نمود.

سپس وى به علت کار پدرش که کارگر راه آهن بود، ناگزیر مدرسه را ترک کرد و در سن ١٤ سالگی به استان  لاکرونیا-اسپانیا رفت و مدت کوتاهی پس از آن او در یک مغازه محلى دوخت پیراهن دست دوز به نام گالا (Gala) به کار مشعول شد، که هنوز هم این فروشگاه در کنار مرکز لاکرونیا واقع مى باشد که کار در این فروشگاه به او طرز دوخت لباس ها دست دوز را آموخت.

در سال ١٩٧٥ میلادى، او اولین فروشگاه زارا را با همسر سابق خود روزالیا مرا (Rosalia Mera) افتتاح نمود.

برندهای زارا

در سال ٢٠٠٩، زارا بخشی از گروه ایندیتکس بود که ٥٩.٢٩ درصد سهام این شرکت متعلق به آرمانسیو اورتگا بود و از بیش از ٦.٠٠٠ فروشگاه شامل برندهاى زارا، ماسیمو دوتی، پول اند بیر، برشکا، استرادیواریوس، اویشو، زارا هوم و یوترک را شامل مى شود و بیش از ٩٢.٠٠٠ کارمند دارد. 

در سال ٢٠١١ میلادى، آرمانسیو اورتگا بازنشستگی قریب الوقوع خود را از گروه ایندیتکس، شرکت مادر زارا اعلام نمود و پابلو الیلا (Pablo Isla) به عنوان جانشین معرفى شد که هم اکنون او مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت ایندیتکس مى باشد.

از سال ٢٠١٦ میلادى، آرمانسیو اورتگا حدود ٦٠ درصد سهام شرکت ایندیتکس را دارا مى باشد.

 

زندگى خانوادگى آرمانسیو اورتگا:

برند زارا

آرمانسیو اورتگا بسیار در مورد زندگى خصوصی و شخصى اش محافظه کار و محتاط مى باشد، به طورى که تا سال ٢٠١٢ میلادى او تنها با سه روزنامه نگار مصاحبه کرده بود. در سال ١٩٦٦ میلادى، او با روزالیا مرا ازدواج کرد که در سال ١٩٨٦ میلادى از او  جدا شد و سپس در اوت ٢٠١٣ میلادى روزالیا مرا در سن ٦٣ سالگی فوت کرد. در سال ٢٠٠١ میلادى، او با همسر دومش فلورا (Flora) ازدواج نمود و او دارای سه فرزند مى باشد. از سال ٢٠١٧ میلادى، آرمانسیو اورتگا  همراه با همسرش در لاکرونیا-اسپانیا زندگی مى کند. 

خانوارده زارا

آرمانسیو اورتگا برای شیوه زندگى ساده اش مشهور مى باشد،  اولویت  او یک شیوه زندگی ساده و دور از حواشى است، به گونه اى که تا سال ١٩٩٩ میلادى هیچ عکسی از آرمانسیو اورتگا منتشر نشده بود. او از پوشیدن کراوات اجتناب می کند و معمولاً ترجیح می دهد که یک لباس ساده یکسان که شامل یک بلوز آبی، پیراهن سفید و شلوار های خاکستری را بپوشد، که جالب است که هیچ کدام شان از محصولات زارا نیستند.

 

چگونه نامگذارى زارا  :

زارا

در ابتدا آمانسیو اورتگا نام زوربای (Zorba) را با الهام از فیلم کلاسیک زوربای یونانی (Zorba the Greek) براى نامگذاری فروشگاه خود در نظر داشت ولى بلافاصله منصرف شد، زیرا او متوجه شد که در همان محدوده و نزدیکى یک رستوران با همان نام مشابه وجود دارد، سپس آنها حروف تابلو  که قبلاً سفارش داده بودند، را به صورت زارا «Zara» مرتب ساختند. اعتقاد بر این است که حرف اضافی "a" از یک مجموعه اضافی از حروف برای این شرکت ساخته شده است. 

زارا شروع کار

جالب  است که بدانید، در زبان اسپانیایی هر دو  حروف "Z" و "C" به صورت ث (th) تلفظ می شوند و به همین جهت بعضى مواقع این برند را ثرار (Thara) مى نامید، ولى به صورت رسمى نام این برند زارا تلفظ مى شود. 

 

گسترش شرکت زارا و جهان شدن این برند:

زارا برند جهانی

در سال ١٩٨٨ میلادى، شرکت زارا گسترش خود را از طریق شهر پورتو-پرتغال آغاز نمود. زارا در سال ١٩٨٩ میلادى وارد ایالات متحده امریکا شد و سپس در سال ١٩٩٠ میلادى با ورود به بازار فرانسه به گسترش خود ادامه داد که در ضمن در دهه ى ١٩٩٠ میلادى، زارا با وارد شدن به بازار مکزیک (١٩٩٢ میلادى)، یونان، بلژیک و سوئد (١٩٩٣)  گسترش یافت. در اوایل دهه ى ٢٠٠٠ میلادى ، زارا اولین فروشگاه های خود را در ژاپن و سنگاپور (٢٠٠٢ میلادى)، روسیه و مالزی (٢٠٠٣)،  چین، مراکش، استونی، مجارستان و رومانی (٢٠٠٤ میلادى)، فیلیپین، کاستاریکا و اندونزى (٢٠٠٥ میلادى)، کره جنوبی (٢٠٠٨)، هند (٢٠١٠ میلادى) و آفریقای جنوبی و استرالیا (٢٠١١) افتتاح کرد.

برند جهانی زارا

 امروزه بیش از ٢٢٠٠ فروشگاه زارا در ٩٣ کشور وجود دارد، از جمله ٧٨ فروشگاه این برند مشهور در ایالات متحده امریکا واقع مى باشد.

 

افتتاح وبسایت زارا و فروش آنلاین محصولات برند زارا :

زارا

در سپتامبر ٢٠١٠ میلادى، زارا بخش بوتیک آنلاین خود را راه اندازی نمود. در ابتدا این وبسایت در کشورهاى اسپانیا، بریتانیا، پرتغال، ایتالیا، آلمان و فرانسه آغاز به کار کرد، در ضمن در ماه نوامبر همان سال شرکت زارا این سرویس (فروشگاه آنلاین زارا) خود را در پنج کشور دیگر نیز گسترش داد که شامل کشورهاى اتریش، ایرلند، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ مى شد. شرکت زارا فروشگاه های آنلاین خود را در ایالات متحده امریکا از سال ٢٠١١ میلادى راه اندازى نمود و سپس این فروشگاه هاى آنلاین زارا در روسیه و کانادا از سال ٢٠١٣ میلادى و همچنین در مکزیک، رومانی و کره جنوبی از سال ٢٠١٤ میلادى و هند در ٤ اکتبر ٢٠١٧ میلادى آغاز به فعالیت نمودند.

 

طرز تولید و پخش محصولات در فروشگاه هاى زارا:

زارا تولیدی

در سال ١٩٨٩ میلادى، زارا کارخانه خود را در شهر لاکرونیا، اسپانیا (شهر شناخته شده صنعت نساجی) تاسیس نمود. زارا حدود ٨٠٠ هزار اقلام مختلف پوشاک و اکسسورى را هر ساله تولید مى کند که هر ساله حدود ١٢ هزار طرح جدید را ارائه مى دهد. فروشگاه  زارا دارای محصولات مختلفى از جمله پوشاک مردانه و زنانه مى باشد و در ضمن پوشاک کودکان (Zara Kids) را شامل مى شود. 

طبق گزارشات موجود، زارا تنها یک هفته زمان نیاز دارد تا یک محصول جدید را براى عرضه  در فروشگاههاى خود تولید نماید.

زارا و فروش محصولات

اکثر محصولات زارا در کشورهای مجاور مانند اسپانیا، پرتغال، ترکیه و مراکش تولید می شوند. در حالی که برخی از رقبا زارا تمامى محصولات خود را در آسیا تولید می کنند، شرکت زارا نیمی از تمامى کالاهای شیک و مد روز خود را در کارخانه های متعلق به این شرکت در کشورهاى اسپانیا ، پرتغال و ترکیه تولید مى کند که به خصوص در گالیسیا، شمال پرتغال و ترکیه تولید می کند. ولى پوشاک زارا که داراى عمر طولانی تر هستند، همچون تی شرت به تامین کنندگان کم هزینه تر که به طور عمده در آسیا هستند، جهت تولید سپرده مى شوند ولى بسیاری از همتایان رقیب زارا همچون برند اچ اند ام (H & M) ، گپ (Gap) و غیره در حال حاضر به دنبال کاهش هزینه ها با برون سپاری تولید هستند به کشورهای در حال توسعه که دستمزد کار آنها نسبتاً کم است.

zara factory

این برند جهانى داراى حجم تولید خیلی زیاد است، که بیش از ١٠٪ از کل جمعیت جهان است.

محصولات زارا بر اساس روند مصرفی (سلیقه مشتریان) عرضه می شوند. زنجیره عرضه محصولات جدید زارا به این صورت مى باشند که از طریق حمل با کشتى دوبار در هر هفته به فروشگاه ها زارا براى عرضه ارسال مى شوند. پس از اتمام طراحی محصولات زارا، مدت ١٠ الى ١٥ روز  زمان مى برد تا براى عرضه به فروشگاه ها برسند. تمامى محصولات و پوشاک زارا از طریق مرکز اصلى این شرکت که واقع در کشور اسپانیا توزیع می شوند تا محصولات تازه بازرسی، مرتب سازى، برچسب گذاری شوند و براى بارگیری در کامیون ها جهت عرضه به فروشگاه زارا آماده شوند، که معمولاً عرض مدت ٤٨ ساعت این محصولات جدید تحویل داده می شوند.

تولیدی زارا

زارا در هر سال بیش از ٤٥٠ میلیون اجناس گوناگون تولید می کند. در زارا هرچند حجم کار عظیم است ولى با این حال برخی از محصولات که در زارا موجود هستند به صورت کار دست مى باشند همچون دوختن ظریف کارى یا جزئیات منحصر به فرد (دکمه های مروارید در یک ژاکت زنانه یا جزئیات گلدوزی روی یک ژاکت) هنوز با دست انجام می شود. چطور ممکن است؟ ساده است، زارا حدود ٣٠.٠٠٠ طرح در سال تولید می کند که البته همه آنها نیاز به انجام کار دست ندارند. به این ترتیب تولید با حجم زیادی از طرح هاى مختلف را شامل مى شود تا موجب جلب توجه مشترى بیشترى شود.

 

دلیل محبوبیت بالاى زارا

محبوبیت زارا

زارا یکی از مشهورترین برند های جهان است. 

شاید برخى از افراد فکر کنند با وجود برندهاى مشهورى همچون شَنل (Chanel)، هرمس (Hermès)، لویى ویتون (Louis Vuitton)، گوچى (Gucci) و امثال این برند هاى سرشناس و نامدار جهانى زارا حرفى براى گفتن ندارد ولى زارا خصوصیات خاص خود را دارد. گر چه محصولات این برند داراى کیفیت کمترى در مقایسه با محصولات برندهاى خاص و  برند هاى اوت کوتور (فرانسوی: Haute Couture) مى باشند و البته محصولات زارا قیمت  بسیار ارزان تر نیز دارند که در ضمن این برند به دلیل تنوع محصولات و شیوه منحصر به فردى که دارد طرفداران خاص خود را دارا مى باشد که افراد معمولى جامعه و حتى مشهور را شامل مى شود.

شهرت بین المللی زارا برای قیمت های شگفت انگیز مناسب اجناس این برند و سبک استایل این برند است که دلیل محبوبیت این برند در سال ها متولى مى باشد. زارا همیشه آخرین طرح هاى به روز و مد را ارائه مى نماید که مطابق آخرین مد روز جهان هستند که به همین دلیل داراى طرفداران زیادى در سراسر جهان مى باشد، به خصوص میان افراد تنوع طلب که همه دنبال طرح هاى جدید و آخرین مدل هاى دنیا مد مى باشند.

زارا و مردم

توجه نمایید همین طور که پیش از این ذکر کردیم، این شرکت می تواند طی مدت چهار تا پنج هفته یک محصول جدید را طراحی و در فروشگاه های خود عرضه نماید و همچنین قادر است که اقلام موجود در فروشگاه خود را ظرف دو هفته تغییر دهد. اگر طراحی جدید در عرض یک هفته داراى باز خورد خوبى توسط مشتریان نباشند، آن ها را از مغازه هاى خود خارج می کند، در ضمن سفارشات بیشتر لغو می شوند و طراحی جدید دنبال می شوند. زارا دارای طیف وسیعی از طرح های اصلى است که تمامى طول یک سال موجود هستند، ولى برخی از طرح های مد امکان دارد در قفسه های کمتر از چهار هفته باقی بمانند، که این امر باعث می شود، همواره طرفداران برند زرا از بازدید طرح هاى تازه این برند لذت ببرند.

 

استراتژی تبلیغات شرکت زارا چگونه مى باشد

تبلیغات شرکت زارا

جالب است بدانید در جهانى که تبلغات و بازاریابى طبق نظر بسیار از کارشناس در صنعت مد بسیار مهم و قابل توجه مى باشد ولى سیاست تبلیغات زارا صفر مى باشد! به جاى صرف هزینه هاى هنگفت تبلغاتى این شرکت ترجیح می دهد که درصدى از درآمد خود را در باز کردن فروشگاه های جدید سرمایه گذاری کند تا این که صرف امور تبلغات نماید که در ضمن موجب بازاریابى براى این برند مى شود و از این طریق زارا به کسب و کار خود رونق و توسعه فراوانى داده است.

 

زارا کمترین میزان ضایعات را در میان اکثر برند جهان دارد: 

ضایعات تولیدی لباس

این یکى از اصول و سیاست اساسى برند زارا است که توسط شرکت اصلى این  برند ایندیتکس تعیین شده است. به طور متوسط اکثر شرکت های مد در پایان هر فصل، پس از فروش در پایان هر فصل خود، تمایل دارند که میزان حدود ١٠ الى ٢٠ درصد از تولید باقى مانده خود را از بین ببرند یا نابود کنند، ولى میزان برند زارا ١ درصد است که واقعاً نسبت به رقباى دیگر رقم باور نکردنی است!

 

فروش محصولات زارا در حراجى

فروش حراجی زارا

زارا محصولات خود را به صورت اوت لت (Outlet) که نوعى از حراجى (Auction) برای اجناس یا محصولات از مجموعه هاى فصل هاى قدیمى یا محصولات معیوب مى باشد، را به صورت تک و عمده (Wholesale) به فروش مى رسانند و میتوانید از سایت مختلف همچون اى بى (Ebay) یا فروشگاه هاى اوت لت شاپ (outlet shop) همچون لِفتیز (Lefties) پوشاک و اکسسورى زارا را خریدارى نمایید.

 

خاطره انگیزترین و محبوب تریت محصولات زارا

زارا همیشه ماندگار

تنها طرفداران و دوستداران واقعى  زارا درک مى کنند که چه حس خاصى مى توان به یک کفش، کیف یا لباس خاصی داشت که زمانى پرطرفدار بوده و حالا نوستالژیک مى باشد. پس بنابراین در اینجا براى علاقه مندان این برند به معرفى برخى از محبوب ترین محصولات  نوستالژیک زارا مى پردازیم، البته تنوع و طیف محصولات زارا بسیار زیاد مى باشد، به همین دلیل تنها به بررسى چندین مدل مشهور این برند در سال هاى اخیر اشاره خواهیم کرد.   

 

کیف روز چرم بوفالو از مجموعه زمستان ٢٠١٢ زارا:

کیف زارا

 در سال ٢٠١٢ میلادى، این کیف ها را مى شد تقریباً در همه جا مشاهده کرد که بسیار محبوب شده بودند، به خصوص زمانى که در دستان مدل مشهور امریکایى الیویا پالرمو (Olivia Palermo) دیده شدند به اوج محبوبیت دست یاقتند. این کیف هاى زارا در رنگ هاى مختلف از جمله قهوه اى روشن و آبى سیر موجود بودند، ولى محبوبت ترین آنها در سیاه کلاسیک هستند.

 

دامن کوتاه از مجموعه تابستان ٢٠١٢ زارا:

دامن زنانه زارا

این دامن هاى کوتاه زارا به طرز شگفت انگیزى محبوب شدند و طرفداران زیادى داشتند، به طورى که برای یک مجموعه فصل اضافی نیز  نسخه هاى جدید از این مدل زارا براى تولید تمدید شدند.

 

کیف نئونى مدل کلاچ جعبه اى از مجموعه تابستان ٢٠١٣ زارا:

زارا کیف

این مدل کیف هاى نئونى زارا به معنای واقعی کلمه در همه جا در سال ٢٠١٣ میلادى  مشاهده مى شدند. اگر چه این کیف کلاچ در رنگ هاى نارنجی و صورتی در دسترس بودند ولى رنگ  زرد این مدل محبوب ترین رنگ این مدل بود. ما هنوز هم امیدواریم که این مدل کیف هاى خاص دوباره تولید شوند.

 

کت با آستین های تزیین شده با میخ هاى نقره اى از مجموعه زمستان ٢٠١٣ زارا:

لباس زارا

در سال ٢٠١٣ میلادى این مدل کت هاى زارا بسیار پرطرفدار بودند، به طورى که هر جا مى رفتیم چند نفر را مى دیدیم که این کت هاى زمستانى را بر تن دارند که در رنگ هاى خاکى و آبى سیر بودند.

 

تاپ مدل شانه اى از مجموعه تابستان ٢٠١٦ زارا:

لباس زارا

این مدل تاپ در سال ٢٠١٦ میلادى به یکى از ترند هاى (Trend) محبوب آن سال تبدل گشته بود و در تابستان به یکى از مدل هاى محبوب تبدیل شد، که  بسیار پرطرفدار بودند.

 

شلوار با نوار  از مجموعه تابستان / پاییز ٢٠١٦ زارا:

شلوار زارا

یکی دیگر از موارد پر فروش که باز هم دلیلى محبوبیت فراوان این شلوارها مدل مشهور الیویا پالرمو  بود. او این مدل شلوار را براى هفته مد (fashion week) پوشید و سپس آن ها بلافاصله به اوج محبوبیت رسیدند.

 

کت هاى چرم از مجموعه زمستان ٢٠١٧ زارا:

کت زارا

در سال ٢٠١٧ میلادى، کت هاى چرم زارا با یقه و سر آستین هایى از پشم گوسفند  یکى از محبوبترین  ترندهاى آن سال بودند که بین طرفداران این برند رایج و پر طرفدار شده بودند.

 

کت و شلوارهاى رنگ پاستل از مجموعه زمستان ٢٠١٨ زارا:

زارا پاستیل

در سال ٢٠١٨ میلادى، یکی از پر فروش ترین پوشاک  برند زارا کت و شلوار در رنگ هاى پاستل در رنگ هاى صورتی کم رنگ، لیمویى، آبی روشن و سبز نعناعى بودند که به ترند محبوب آن سال تبدیل شدند. در ماه فوریه در هفته مد روز لندن (London Fashion Week) در همه جا دیده مى شدند.

دیدگاه ها :
نوشتن مطلب