× کسب و کارتکنولوژی و فناوریمد و زیباییگردشگریهنر و آثار هنرىجواهراتمزایده ها و حراجى ها
۱۳۹۷,۰۹,۱۵

 لویى ویتون  - لویی ویتان (Louis Vuitton) خانه مد فرانسوى است ، که سال ۱۸۵۴ توسط طراح فرانسوى به نام لویى ویتون تاسیس شد.

 این برند برای شش سال متوالی از ۲۰۰۶میلادى تا ۲۰۱۲ میلادى به عنوان با ارزش‌ترین نام تجاری در زمینه کالاهای لوکس در جهان شناخته شد. 

 

لویى ویتون در دهه ١٨٣٠ میلادى کار خود را به عنوان سازنده صندوق شروع نمود:

لویی ویتون در سال ١٨٢١ میلادى در شرق کشور فرانسه متولد شد، که پدر او نجار بود. او در سن حدود ١٣ سالگى براى تحقق رویاهایش خود رهسپار  شهر پاریس-فرانسه شد. مسافت این سفر که حدود ٣٠٠ مایل بود، که بیش از دو سال طول کشید.

لویى ویتون در سن ١٦ سالگی وارد شهر پاریس شد و  به عنوان شاگرد یک تولید کننده صندوق شروع به کار کرد. در اوایل دهه ٣٠ میلادى، او چمدانهایى خاصى  و پرطرفدارى را طراحى نمود، که  قسمت بالاى آن تخت صاف و  بسیار جادار بود. لویى ویتون به عنوان چمدان و صندوق ساز شخصی ملکه فرانسه اوجینى دى مونیتو (Eugénie de Montijo) استخدام شد و همچنین به تولید کننده وسایل مسافرتی براى طبقه اشرافیت تبدیل شد.

 شرکت لویى ویتون از  پدر به پسرش به ارث رسید، که او بعد از پدر این کسب و کار را در زمینه هاى دیگرى از جمله  لباس، کفش، جواهرات و البته کیف های دستی گسترس داد.  مشتریان وفادار این برند مشهور از دوک و دوشس ویندزور بریتانیا (Windsor) تا کیم کارداشیان (Kim Kardashian) را در بر مى گیرد. 

 

کیف هاى لویى ویتون فقط زیبا نیستند، بلکه  طراحی شده اند تا  کاربرد بالایى داشته باشند:

یکی از دلایلی که لویى ویتون از پرطرفدارترین برندهاى در سراسر جهان مى باشد، کیفیت بالاى کالاهایى این برند مى باشد. این خانه مد از مرغوب ترین اجناس در ساخت کیف هاى خود استفاده مى نماید و همچنین طراح خاص و مواد با دوام از ویژگی های دیگر کیف هاى لویى ویتون هستند. مثلاً کیف لویى ویتون مدل کیپال (Keepall) به طور کامل ضد آب مى باشد. حتى خرید و فروش کیف هاى نو و کارکرده لویى ویتون در خانه حراجى و مزایده هاى آنلاین بسیار بسیار رایج و پرطرفدار است. 

 

کیف هاى محدود و خاص لویى ویتون:

خانه مد لویى ویتون دو بار در سال مجموعه ای از کیف هاى دستى خود را ارائه میدهد. این کیف ها  در مقادیر بسیار محدود تولید می شوند و فقط برای مشتریان خاص (VIP)، که در بزرگترین فروشگاه های لویى ویتون در سراسر جهان عرضه مى شوند. آنها شماره گذاری شده اند و همیشه با فصل و مجموعه ای که در آن تولید می شوند، شناخته مى گردند.  از جمله مهمترین آنها گرافیتی (Graffiti) ٢٠٠١  و  مالتى کالر (Multicolore) ٢٠٠٣ مى باشند.

 

اوج دوباره لویى ویتون در ١٩٩٧ میلادى:

  مارک جیکوبز (Marc Jacobs) به عنوان مدیر نوآوری شرکت لویى ویتون از سال ١٩٩٧ میلادى تا ٢٠٠٤ میلادى فعالیت مى کرد، که در سال ١٩٩٧میلادى با ارائه کلکسیونى باعث اوج دوباره کیف هاى لویس ولیتون شد. او برند مارک جیکوبز براى نسل جوان تر راه اندازى نمود.

برند لویى ویتون یکى از پیشگامان در همکارى با هنرمندان معاصر مى باشد، ازجمله پروژه هایی با تاکاشی موراکامی (Takashi Murakami)

 در سال های ٢٠٠٣ میلادى  و ٢٠٠٨ میلادى و ریچارد پرنس (Richard Prince ) در سال ٢٠٠٧ میلادى داشته ، که کیف هاى خاصى  تولید کرد. در سال ٢٠١٣ میلادى ، طراح لباس مردانه لویى ویتون کیم جونز (Kim Jones ) با هنرمند هاى بریتانیاى برادرهاى  چاپمن (Chapman Brothers) در زمینه گسترش و ایجاد یک مجموعه معروف به باغ در جهنم (Garden in Hel)  همکارى کرد. 

این برند به طور مداوم مدل کیف هاى کلاسیک خود را تولید می کند و همچنین به آرشیو برند خود برای الهام گرفتن روج می کند. برخی از مدل هاى این برند برای بیش از ١٠٠ سال تولید شده اند، در حالی که سبک های جدید شامل مدل های سنتی و نقوش برای نشان دادن تکامل نام تجاری مى باشند. برند لویى ویتون  یکی از مجموعه های استثنایی آنتیک از چمدان خود را دارد، که آنها را در فروشگاه های خود در سراسر جهان به نمایش مى گذارد. وسایل مسافرتی مانند کیف مسافرتى کیپال و چمدان مدل پگاس (Pégase ) از مدل هاى پرفروش لویى یتون همچنان باقی مانده اند.

 

 

.