کسب و کارتکنولوژی و فناوریمد و زیباییگردشگریهنر و آثار هنرىساعت و جواهرات مزایده ها و حراجى هااقتصادالکتریکی حساب کاربری تک دیلحساب کاربری
۱۳۹۸,۰۷,۱۳
4951

شرکت ال جی (LG Corporation) که پیش از این به عنوان شرکت لاکی-گلدستار ( Lucky-Goldstar) شناخته می شد، یک شرکت خوشه‌ای (کنگلومرا) چند ملیتی کره جنوبی است و دفتر مرکزی آن در سئول،کره جنوبی واقع می باشد. تولیدات شرکت ال جی شامل محصولات الکترونیکی، مواد شیمیایی و تجهیزات مخابراتی می شود و در بیش از 80 کشور جهان دارای شرکت های تابعه همچون ال‌جی الکترونیک (LG Electronics)،  الکترونیک زنیت (Zenith Electronics)،  ال‌جی دیسپلی (LG Display)، ال‌جی یشرکت ال جی وپلاس (LG Uplus)، ال جی اینوتک (LG Innotek) و ال‌جی کمیکال یا ال جی کم (LG Chem) می باشد.

 

تاریخچه شرکت ال جی 

شرکت الجی
کوو این-هوی (Koo In-hwoi) کارآفرین کره ای، بنیانگذار گروه ال جی بود که تاثیر بسیار زیادی در زمینه رونق صنعت کره جنوبی بخصوص در زمینه اکترونیک ایفا نمود. گروه ال جی یک گروه تجاری جهانی پیشرو می باشد که  فعالیت های تجاری این شرکت  در سه حوزه اصلی الکترونیک،  مواد شیمیایی و تجهیزات مخابراتی و خدمات می باشد. داستان  ال جی از زمان تأسیس این شرکت در سال 1947 میلادی شروع می شود تا به امروز که به یکی از بزرگترین شرکت های جهان تبدیل شده است. 

شرکت بزرگ ال جی
 در ژانویه 1947 میلادی، در ابتدا کوو این-هوی  شرکت ال جی را  به عنوان یک شرکت شیمیایی به نام لاک هوی (Lak Hui) تأسیس کرد که به لاکی کمیکال (Lucky Chemical : خوش شانس) مشهور شد، این شرکت در حال حاضر به عنوان شرکت  ای جی کم (LG Chem) شناخته می شود. در ابتدا فعالیت این شرکت در زمینه لوازم بهداشتی و آرایشی با تولید کرم لاکی شروع شد. این شرکت توسعه یافت و همچنین به تدریج دامنه  فعالیت های خود را نیز در این زمینه گسترش داد که تولیدات دیگری از جمله  انواع مواد شیمیایی خانگی و همچنین لوازم آرایشی و عطر را  شامل می شد. 

لوازم آرایشی شرکت ال جی
این شرکت افق جدیدی برای نوسازی صنعتی  در کره جنوبی گشوده بود . در سال 1952 میلادی هنگامی که جنگ کره در اوج خود بود، این شرکت تصمیم  گرفت که فعالیت خود را در صنعت پلاستیک آغاز نماید که اولین شرکت کره ای بود که با هدف تولید یک درب غیرقابل شکست برای ظروف آرایشی، وارد صنعت پلاستیک  شد. در اوت 1952 میلادی، اولین شانه های پلاستیکی ساخت کره و همچنین جعبه صابون را با برند کره ای تولید نمود. سپس  محصولات خود را توسعه داد و شروع به تولید دیگر محصولات پلاستیکی همچون  مسواک، ظروف و غیره نمود.

مسواک ساخت شرکت ال جی
سپس در سال 1958 میلادی، شرکت گلدستار (Goldstar Co) تأسیس شد که یک شرکت تابعه از صنایع شیمیایی لاکی هوی بود، این شرکت ال جی الکترونیک حال حاضر می باشد.  در سال 1959 میلادی، اولین محصول این شرکت عرضه شد که  رادیو ترانزیستور (رادیو گلدستار A501) بود. فعالیت اصلی شرکت گلدستار تولید لوازم خانگی و الکترونیک بود و همچنین این شرکت در طی سال های فعالیت های خود از تعداد زیادی محصولات جدید ساخت کره  رونمایی کرده  است. 

شرکت ال جی
این شرکت در سال 2003 میلادی، به منظور بهبود شفافیت در کسب و کار و توسعه سیستم مدیریتی خود به یک شرکت هلدینگ تبدیل شد. 
در قرن بیست و یکم ال جی الکترونیک فناوری های جدیدی را در قالب دستگاه های تلفن همراه و تلویزیون های دیجیتال به کار گرفته است و همچنان به تقویت موقعیت و گسترش فعالیت های خود به عنوان یک شرکت جهانی می پردازد. ال جی  امروزه تولید کننده ی لوازم خانگی بسیار زیادی می باشد و همچنین به عنوان چهارمین شرکت  چایبول (شرکت‌های خوشه‌ای کره‌ای) در کره جنوبی شناخته می شود که شرکت کره ای  سامسونگ (Samsung) بزرگترین شرکت  چایبول کره جنوبی می باشد و در اغلب موارد ال جی با سامسونگ مقایسه می شود.

 

بنیان گذار شرکت ال جی

بنیانگذار شرکت ال جی
کوو این-هوی (زاده  1907 میلادی - درگذشت 1969 میلادی)  یک کارآفرین کره جنوبی در صنعت شیمیایی و بنیانگذار گروه ال جی بود.  کوو این-هوی (Koo In-Hwoi) یک کارآفرین پیشگام بود که به عنوان پدر صنعت الکترونیک کره شناخته می شود. کوو این-هوی در اوایل صنعتی شدن کره جنوبی به گسترش صنایع الکترونیک و شیمیایی پرداخت و اساس نوسازی کره (بعد از جنگ با ژاپن در طی جنگ جهانی دوم)  را پایه گذاری کرد که در نهایت منجر به جهانی شدن این شرکت شد. 

بنیانگذار شرکت ال جی
کوو این-هوی  یک کارآفرین نمونه در جامعه تجارت بود که همواره بر اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت تأکید می کرد. وی با اعتقاد محکم به اصل ایجاد هارمونی در بین مردم، برای مشتریان و پرسنل با استعداد خود ارزش بسیار زیادی قائل بود. امروز گروه ال جی  شرکتی که او تأسیس کرده است، یک کنگلومرا جهانی 147.2 میلیارد دلاری است که شامل 80 شرکت مختلف در بخش های الکترونیک، مواد شیمیایی، تجهیزات مخابراتی و خدمات می باشد.

شرکت بنیادین ال جی
در سال 1907 میلادی کوو این-هوی در شهر جینجو، استان جئونسانگنام در کره جنوبی متولد شد.  در سال 1945 میلادی، کره استقلال خود را از استعمار امپریال ژاپن به دست آورد که در آن دوران کره هنوز از لحاض صنعتی و تکنولوژی بسیار بکر بود. کوو این-هوی سرمایه خود را در طی حکومت استعماری ژاپن جمع نمود، او در جوانی معتقد بود که تنها با اتکا به قدرت سرمایه گذاری برای بهبود رقابت کشور می توان کل کشور را از درد حاکمیت استعماری رها کرد.  او بازار تولد و صنعت این کشور را گسترش و رونق داد که موجب تغییر شگرفی در سبک زندگی مردم کره شد و محصولاتی را از قبیل پلاستیک، خمیردندان، رادیو، تلفن، یخچال و تلویزیون تولید نمود. 
در سال 1947 میلادی پس از تسلیم شدن ژاپن، شرکت ال جی آغاز به فعالیت نمود، زمانی که کوو این-هوی شرکت شیمیایی صنعتی لاک هوی (اکنون ال جی کمیکال :LG Chem) را تاسیس کرد. این شرکت  در ابتدا، تنها  در زمینه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی (کرم صورت) فعالیت داشت. 

اولین دستگاه برای ساخت پلاستیک های شرکت لاکی
 در پایان جنگ کره موفقیت اولیه لوازم آرایشی لاکی، راه را برای ورود به صنعت پلاستیک هموار نمود و شرکت وی برای نخستین بار وارد صنعت پلاستیک سازی بازار کشور کره جنوبی شد و محصولات مختلف پلاستیکی  از جمله شانه، مسواک و ظروف غذا را به بازار عرضه کرد. 

شانه و مسواک لاکی
در سال 1954 میلادی، شرکت او پیشگام در تولید خمیر دندان کره ای (با نام لاکی) شد که در این زمینه موفقیت بزرگی کسب کرد. شرکت لاکی  با بهره گیری از تکنولوژی خاص خود خمیردندان کره ای با کیفیت تولید نمود و  این محصول به عنوان فروشنده برتر کره ای، جایگزین خمیر دندان کلگیت (Colgate) محصول ایالات متحده امریکا  شد که به سرعت بازار داخلی کره جنوبی را اشغال کرد. 

کارخانه گولد استار
سپس اولویت های توسعه این شرکت در زمینه صنایع الکترونیکی نوظهور تغییر یافت.  در سال 1957 میلادی در یک روز بهاری، کوو این-هوی بنیانگذار و رئیس شرکت (رئیس وقت لاک هوی) و سایر کارمندان و مدیران در یک دفتر کوچک در شرکت جمع شد بودند. در آن دوران رادیوها به عنوان تجسم از تمدن، علاقه مندان زیادی را به خود جلب می کردند و  خبرهای سراسر جهان را برای شنوندگان به ارمغان می آورد. به همین دلیل مدیر برنامه شرکت گفتگو را این چنین آغاز نمود "این روزها شب هایم را صرف گوش دادن به رادیو می کنم."  با شنیدن این جمله جرعه ی احتمال یک فرصت تجاری جدید در ذهن کوو این-هوی شکل گرفت و بلافاصله طرح ساخت رادیو  مطرح نمود. ولی بیشتر کارکنان دیگر که در آن مراسم حضور داشتند، ساخت رادیو را امری بعید می دانستد و اعتقاد داشتند که فناوری آن ها در این زمینه خیلی عقب مانده می باشد. با این حال او به توسعه و پیشرفت دوره جدید صنعت الکترونیکی بسیار امیدوار بود و بر باور بود که "مطمئناً می توانیم با مشکلات مقابله کنیم. اگر نیاز به یادگیری داشته باشیم، به خارج از کشور می رویم و یاد می گیریم و اگر نتوانستیم، متخصصان فنی خارجی را دعوت خواهیم کرد. من می گویم بیایید از صنعت الکترونیکی داخلی  کشور خودمان رونمایی کنیم." 

اولین رادیو در کره جنوبی
کوو این-هوی  با این روحیه پیشرو  راه خود را در صنعت اکترونیک آغاز کرد و باعث شد ساخت رادیو که روزی رویای او بود به حقیقت بپیوندد و در واقع این اولین گامی بود که کره جنوبی را به بزرگترین کشور صنعت الکترونیک امروز سوق داد.  در سال 1958 میلادی، گلد استار (اکنون ال جی الکترونیک) اولین بذرهای صنعت الکترونیکی را در سر زمینی کاشت،  که هنوز آثار جنگ اخیر در گوشه و کنار آن دیده می شد و از این رو، اواخر دوران جدید صنعت الکترونیک کره ای محسوب می شود. گلد استار در ابتدا در اول اکتبر 1958 میلادی تأسیس شد که سرانجام به شرکت جهانی امروز، ال جی الکترونیک تبدیل شد. 

خط تولید شرکت ال جی
در ژوئیه سال 1959 میلادی، برای اولین بار در تاریخ ال جی الکترونیک و همچنین تاریخ صنعت الکترونیکی کره، ال جی الکترونیک پیشگام  در طرح تولید رادیو کره ای شد. پیش از این، هیچ شرکت یا شخصی دستگاه های الکترونیکی دیگری را در کره تولید نکرده بود و به همین دلیل بیشتر افراد با شک و تردید به این طرح تازه نگاه می کردند. به رغم نگرانی های فراوان، عزم ال جی الکترونیک برای تولید اولین رادیوی داخلی بدون تغییر باقی ماند. با توجه به وضعیت شرکت و استاندارد فناوری پایین کره در آن دوران، واردات قطعات رادیویی عملی تر از ریسک برای توسعه برای تولید داخلی بود. با اینکه هیچ سازنده دیگر لوازم الکترونیکی کره ای حاضر به انجام این کار به دلیل ریسک شکست بالای آن نبود، ولی با این حال از همان ابتدا  فعالیت ال جی (در آن زمان گلد استار) تصمیم گرفت تا ریسک این خطر را بپذیرد و به جای اینکه برای تأمین قطعات رادیوهای خود از سازندگان خارجی استفاده کند،  خود قطعات رادیویی مورد نیاز را برای تولید  تأمین کند. با این که تولید اجزای داخلی بسیار گام بزرگ و ریسک خطرناکی برای شرکتی که هنوز به عنوان یک شرکت نوپا (Startup Company) کار خود را آغاز کرده بود،  محسوب می شد،  ولی این تصمیم به کوو این-هوی کمک کرد تا شرکت وی به یکی از رهبران فناوری در جهان تبدیل شود.

اولین تولیدات ال جی
تنها یک سال پس از شروع این پروژه،  ال جی (در آن زمان گلستار) با موفقیت در تولید قطعات مورد نیاز خود برای ساخت رادیو، اولین محصولات الکترونیکی (رادیوی گلدستار A501) ساخته شده کره را تولید نمود و رادیوی گلدستار A501 به عنوان اولین محصول الکترونیکی مصرفی  ساخت کشور کره شناخته می شود. نه تنها این اولین رادیو کره ای بود، بلکه اولین محصول بود که بیش از 60٪ اجزای آن از تولیدات داخلی کره جنوبی بودند. تا به امروز، اولین رادیو ال جی الکترونیک به عنوان ویژگی بارز دوران جدید صنعت الکترونیکی کره ای در نظر گرفته می شود. در سال 1958 میلادی، در کوو این-هوی دستاورد قابل توجه دیگری در تاریخ صنعت کره به ارمغان آورد و  شرکت گلدستار با مسئولیت محدود (در حال حاضر ال‌جی الکترونیک ) را تاسیس نمود. با توجه به اینکه صنعت الکترونیکی کره به سختی با تأسیس گلد استار شروع شد، در کمتر از یک سال تولید یک محصول با برند داخلی با تکنولوژی خاص خود بیش از یک رویداد تاریخی محسوب می شود. 

بنیان گذار شرکت ال جی
این شرکت یک سری دیگر از اولین محصولات ساخت کره  را نیز تولید نمود است که از جمله تلفن، فن، یخچال، تلویزیون، تهویه هوا، ماشین لباسشویی و غیره را شامل می شوند. در واقع کوو این-هوی با تاسیس این شرکت پایه و اساس صنعت الکترونیک کره را به بنا نهاد که تغییر شگرفی در سبک زندگی مردم کره به وجود آورد و همچنین سبب شد تا کره جنوبی به عنوان یک بازیگر جهانی در بازار الکترونیک و فناوری اطلاعات ظهور کند.
با این حال توسعه رادیو تنها یکی از دستاوردهای بی شماری شرکت ال جی الکترونیک بوده است و بسیاری از وسایل برقی که زندگی روزمره ما را احاطه کرده اند،  از دست آوردهای ال جی الکترونیک محسوب می شوند. سپس کوو این-هوی همچنان به روحیه ی پیشرو خود را در صنعت سازی داد و شرکت های دیگری در زمینه ی صنایع شیمیایی و الکترونیک تاسیس نمود. وی در سال 1962 میلادی شرکتی را تاسیس کرد که کابل های برق و تجهیزات مخابراتی را تولید می کرد و همچنین با تأسیس یک شرکت مخابراتی شروع به تولید تلفن های عمومی نمود، که این شرکت در ایجاد زیرساخت های ارتباطی در کره جنوبی سهم بسزایی داشت.

مجسمه بنیانگذار شرکت ال جی
در سپتامبر1969 میلادی رئیس این هووی کو (بنیانگذار) درگذشت و در ژانویه 1970 میلادی  پسر ارشد بنیانگذار شرکت  او چا کیونگ -کو (Cha-kyung Koo) به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره شروع به کار نمود. 
تالار مشاهیر الکترونیک (the Consumer Electronics Hall of Fame) که توسط اتحادیه لوازم الکترونیکی مصرفی (CEA) تأسیس شده است و  از رهبرانی این صنعت تجلیل می کند که با خلاقیت، پایداری و عزم به شکل گیری این صنعت کمک کرده و سبب موجود لوازم الکترونیکی مصرفی در بازار شده اند. در اکتبر 2000 میلادی، بنیان گذار ال جی و کوو این-هوی برنده به عنوان یکی از مشاهیر در زمینه صنعت الکترونیک توسط تالار مشاهیر الکترونیک انتخاب شد. 

راه اندازی و گسترش شرکت ال جی

گسترش شرکت ال جی
 در ژانویه 1947 میلادی، شرکت لاک هوی (لاکی کمیکال) تأسیس شد که سپس نام آن به ال جی کمیکال تعییر یافت و اولین محصولات این شرکت لازم بهداشی و آرایشی کره ای به عنوان کرم صورت لاکی  (Lucky Cream) بود. آوریل 1948 میلادی، شرکت  لاکی کمیکال با مسئولیت محدود اولین آزمایشگاه آرایشی و بهداشتی خود را در چانگ سون -دونگ، سئول تأسیس نمود که این آغاز افق جدیدی در تاریخ پتروشیمی کره جنوبی محسوب می شد.

تکامل ال جی
 در سال 1952 میلادی در اوج جنگ کره، این شرکت به عنوان اولین شرکت کره جنوبی با هدف تولید درب نشکستن برای ظروف آرایشی، وارد صنعت پلاستیک  شد. در آوریل 1952 میلادی، الکتروشیمیایی دونگ یانگ (Dongyang Electrochemical Industrial) تاسیس شده و سپس کارخانه شرکت لاکی کمیکال در بوسان، کره جنوبی افتتاح شد که در اوت همان سال، این شرکت اولین دستگاه قالب گیری تزریقی در کره را معرفی کرد و اولین شانه های پلاستیکی و جعبه صابون را تحت برند کره ای تولید نمود. سپس  محصولات خود را توسعه داد و شروع به تولید دیگر محصولات پلاستیکی همچون مسواک، ظروف و غیره کرد. 

شرکت لاکی
در اکتبر 1953 میلادی، الکتروشیمیایی دونگ یانگ و شرکت لاکی کمیکال با هم ادغام شدند و در نوامبر همان سال شرکت صنایع لایکی  (Lucky Industry) تأسیس شد که در حال حاضر به عنوان شرکت ال جی (LG International) شناخته می شود. در سال 1954 میلادی، شرکت لاکی کمیکال محصولات بهداشتی و آرایشی خود را  توسعه داد و در سال 5195 میلادی موفق به تولید اولین خمیر دندان ساخت کره به نام خمیردندان لاکی شد. آوریل 1956 میلادی، شرکت صنعت لاکی نام خود را به شرکت بندو Bando Corporation)) تغییر داد.

شرکت گلد استار
در اکتبر 1958 میلادی، با گسترش این شرکت در صنعت پلاستیک، شرکتی دیگری را به نام شرکت گلدستار با مسئولیت محدود (در حال حاضر شرکت ال جی الکترونیک) تأسیس کرد. در سال 1958 میلادی، کوو این-هوی که نگران نحوه برقراری ارتباطات داخلی در کشور کره جنوبی بود، یک کارخانه تولید رادیو راه اندازی کرد و یک سال بعد (در اوت 1959 میلادی) شرکت گلدستار اولین نام تجاری خود را در زمینه تولید لوازم الکترونیکی ثبت کرد.

رادیو شرکت ال جی
 سپس شرکت گلدستار برای اولین بار در زمینه صنعت الکترونیک وارد بازار کره جنوبی شد و در نوامبر 1959 میلادی اولین رادیو ساخت کره A-501 و T-701،  تحت برند گلدستار به بازار عرضه شد.  شرکت گلدستار فعالیت های خود را توسعه داد. در مارس 1960 میلادی، شرکت گلدستار برای اولین بار در کره رادیوهای 6 ترانزیستور تولید کرد و همچنین برای اولین فن ساخت کشور کره جنوبی را تولید نمود. 
در آوریل 1960 میلادی، شرکت روغن لاکی (Lucky Oil and Fat Co, Ltd) تأسیس شد و سپس شرکت صابون لاکی با مسئولیت محدود (Lucky Soap, Ltd) تأسیس شد که تولید صابون های زیبایی و شوینده را آغاز نمود و تولید اولین مواد شوینده مصنوعی خانگی را آغاز کرد. 

اولین تلفن ساخت ال جی
در جولای 1961 میلادی، شرکت گلدستار اولین تلفن اتوماتیک را در کره تولید نمود. در سال 1962 میلادی، گلدستار شروع به صادرات محصولات خود به خارج از کشور کرد. همجنین این شرکت تقریباً هر سال کالاهای الکترونیک و  لوازم خانگی جدیدی را تولید و به بازار عرضه می کرد که از جمله : در سال 1963 میلادی، برای اولین بار در کره جنوبی شروع به تولید سشوار، در سال 1965 میلادی یخچال و فریزر ، در سال 1966 میلادی تلویزیون 19 اینچی سیاه و سفید، در سال 1968 میلادی سیستم های تهویه هوا و در سال 1969 میلادی ماشین لباسشویی را تولید نمود. 

مدیران شرکت ال جی
در سپتامبر 1969 میلادی، رئیس این هووی کو (بنیانگذار) درگذشت و در ژانویه 1970 میلادی  پسر ارشد بنیانگذار این شرکت، به نام او چا کیونگ -کو (Cha-kyung Koo) به عنوان دومین رئیس جدید هیئت مدیره شروع به کار نمود که او در طی دوران مدیریت خود موفقیت های فراوانی  را برای این شرکت کسب کرد. او نه تنها تولیدات شرکت را افزایش داد، بلکه همچنین موفق به ایجاد همکاری و شراکت بین شرکت های شناخته شده در سراسر جهان همچون شرکت ژاپنی هیتاچی  (Hitachi)، شرکت چند ملیتی ژاپنی ان‌ای‌سی (NEC) و شرکت چند ملیتی آلمانی زیمنس  (Siemens) شد.

لوازم خانگی شرکت ال جی

در اواخر دهه 70 میلادی بحران نفت بسیاری از صنایع را در کشور کره جنوبی تحت تأثیر قرار داد. ولی برخلاف دیگر صنعت گران کره ای، شرکت گلدستار نه نتها این بحران را با موفقیت سپری کرد، بلکه توانست ظرفیت تولید خود را افزایش دهد. همچنین اولین کارخانه خود را در خارج از کشور کره جنوبی در  ایالات متحده امریکا نیز افتتاح کرد که برای این شرکت بسیار سودمند بود، زیرا تولید در ایالات متحده امریکا بسیار ارزان تر از حمل کالا از کره جنوبی برای صادرات بود. در فوریه 1970 میلادی، شرکت لاکی کمیکال (LuckyChemical) به عنوان اولین شرکت خصوصی در بورس اوراق بهادار کره جنوبی ذکر شده است. 

نصل اول تلویزیون ال جی

در سال 1977 میلادی، شرکت گلدستار تولید انبوه تلویزیون های رنگی 19 اینچی را آغاز نمود و سپس این شرکت به زودی موفق به تولید بسیار زیادی از لوازم خانگی شد که محصولات این شرکت از جمله فن،  یخچال، کولر، تلویزیون، ماشین لباسشویی، ضبط صوت می شدند. این شرکت در ابتدا بازار داخلی کره جنوبی را فتح کرد و سپس به تدریج شروع به فروش در آمریکا (در برخی ایالت ها) و در هنگ کنگ نمود. علاوه بر این، این شرکت همچنان به توسعه و پیشرفت در صنعت پلاستیک ادامه داد و به زودی پالایشگاهی خود را نیز افتتاح نمود که تا امروز نیز به بهره برداری خود ادامه می دهد.

محصولات فناوری ال جی

دهه 1980 میلادی، به طور کلی برای این شرکت به یک دهه بسیار موفق تبدیل شد که در طی سال ها نخستین، اولین  مایکروویو و اولین دستگاه پخش سی دی خود را تولید کرد و همچنین در طی این دوران موفق به سرمایه گذاری های مشترک  در کشورهای مختلف از جمله فیلیپین، اندونزی و مصر شد. سپس در سال 1986 میلادی، کارخانه ای  دیگر خارج از کشور کره جنوبی در آلمان افتتاح نمود و سپس در سال 1989 میلادی شروع به راه اندازی کارخانه های دیگری در سایر کشورهای جهان از جمله تایلند، اندونزی نمود.

 

شوینده های شرکت گولد استار
در سال 1983 میلادی،  هر دو شرکت لاکی و گلدستار (GoldStar) با هم ادغام شدند و لاکی-گلدستار را تشکیل دادند. بسیاری از لوازم الکترونیکی مصرفی تحت نام برند  گلدستار فروخته می شدند، در حالی که برخی از لوازم خانگی دیگر (در داخل کره جنوبی موجود بودند) با نام تجاری لاکی به فروش می رسیدند. برند لاکی برای محصولات بهداشتی همچون  صابون و مواد شوینده لباسشویی مشهور بود، ولی این برند بیشتر با خمیردندان لاکی خود شناخته می شد. ال جی همچنان به تولید برخی از این محصولات برای مصرف داخلی (بازار کره جنوبی) همچون مواد شوینده لباسشویی ادامه می دهد. در اکتبر 1987 میلادی، ال جی برجهای دوقلوی لاکی گلدستار (اکنون برج های دوقلوی ال جی) ساخته شدند.

مدیر شرکت ال جی
 در سال 1975میلادی کو بون-مو  (نوه بنیانگذار ال جی) کار خود را با این گروه به عنوان مدیر ال جی کمیکال آغاز کرد و  سپس در سال 1980 میلادی به پرچمداران این گروه ال‌جی الکترونیک پیوست.  از فوریه 1995 میلادی کو بون-مو به عنوان سومین رئیس گروه ال جی معرفی شد که او جانشین پدر خود کو چا-کونگ (Koo Cha-Kyung) بود.

مدیر شرکت ال جی
 در طی سال های 1995 میلادی تا 2018 میلادی کو بون-مو (Koo Bon-moo) رئیس هیئت مدیره این شرکت  بود که نام این شرکت را در سال 1995 میلادی ال جی( LG) تغییر نام داد که  شعار شرکت ال جی زندگی خوب (Life’s Good) می باشد. همچنین فروش این شرکت از حدود 38 میلیارد دلار به بیش از 140 میلیارد دلار افزایش یافت. 

ال جی و فلیپس
دهه 90 میلادی این شرکت کارخانه هایی را در روسیه، تایلند، مصر، ایتالیا، انگلیس افتتاح کرد. در اوت 1999 میلادی، شرکت  ال جی-فیلیپس دیسپلی (LG.Philips Displays) توسط ال جی الکترونیک و فیلیپس تاسیس شد که در حال حاضر ال‌جی دیسپلی می باشد.

محصولات ال جی در سال 2000
در دهه 2000 میلادی، این شرکت همچنان به توسعه خود ادامه داد، محصولات جدیدی را تولید کرد و همچنین  در بازار جهانی به موفقیت های بیشتری دست یافت. اولین میکروچیپ برای تلویزیون ها، اولین تلویزیون های نازک با همکاری فیلیپس و اولین تلویزیون کریستال مایع در سال 2001 میلادی در آستانه قرن  21 عرضه شدند. در اکتبر 2003 میلادی، شرکت ال جی-فیلیپس دیسپلی اولین ال سی دی HDTV 55 اینچی را در جهان تولید کرد.

تلویزیون شرکت ال جی
کو بون-مو که پسرش را در یک سانحه تصادف در دهه 1990 میلادی از دست داد بود، در سال 2004 میلادی برادرزاده(همچنین فرزند خواننده) خود  را کو وانگ-مو (Koo Kwang-mo) را به عنوان وراث بعدی و جانشین خود معرفی نمود که پدر کو وانگ-مو، برادر کوچکتر کو بون-مو  بود. 

بهترین تولید کننده تهویه هوا
در سال 2005 میلادی، تهویه مطبوع Whisen ال جی الکترونیک به مدت 5 سال متوالی در چایگاه رتبه اول در جهان قرار دارد. از سال 2008 میلادی، ال جی الکترونیک به عنوان دومین تولید کننده بزرگ تلویزیون ال سی دی در جهان شناخته می شود.

موبایل پردا و ال جی
ال جی مدل LG KE850 که با نام ال جی پرادا (LG Prada) نیز شناخته می شود، یک تلفن همراه دارای صفحه لمسی است که توسط ال جی اکترونیک ساخته شده است. این مدل نخستین بار در 12 دسامبر 2006 میلادی معرفی شد که ال جی الکترونیکس با همکاری طراح لوکس ایتالیایی پرادا (Prada) تولید شده بود.  فروش این مدل در ماه مه 2007 میلادی آغاز شد که قیمت آن حدود 777 دلار (600 یورو) بود.این اولین تلفن همراه با صفحه لمسی خازنی بود. این مدل  در 18 ماه اول 1 میلیون واحد  فروخت. نسخه دوم این این گوشی، با نام ال جی  KF900 یا ال جی پرادا II (PRADA II by LG) در دسامبر 2008 میلادی منتشر شد.

تلویزیون های ال جی
 از سال 2009 میلادی، ال جی صاحب نام دامنه " LG.com " است. در سال 2011 میلادی، ال جی الکترونیک اولین تلویزیون سه بعدی به بازار عرضه شد. در فوریه 2012 میلادی ال جی کمیکال به عنوان بهترین شرکت باتری ماشین برقی جهان انتخاب شد و  همچنین در سال 2013 میلادی  ال جی الکترونیک اولین تلویزیون های خمیده هوشمند خود را تولید نمود. 

تلویزیون های هوشمند ال جی
در سال 2014 میلادی، این شرکت تلویزیون با فرمت جدید UHD را عرضه کرد و همچنین  اولین تلویزیون هوشمند 4K OLED،  تلویزیون هوشمند webOS و همچنین گوشی هوشمند مدل G3 با نمایشگر چهارگانه HD را معرفی کرد. در نوامبر 2014 میلادی، صفحه نمایش ال جی برای پنل تلویزیون UHD در رده های اول جهان قرار گرفت و در سال 2014 فروش جهانی به 55.91 میلیارد دلار (59.04 تریلیون پوند) رسید.

ال جی و نسا
در ژول 2016 میلادی ال جی کمیکال باتری های لیتیوم یونی را برای لباس های فضایی ناسا (NASA) تولید کرد و نوامبر ال‌جی دیسپلی برنده جایزه "2016 میلادی فناوری کره" شد. در 2017 میلادی ژانویه مرکز هنری ال جی برای 10 سال متوالی مقام اول در شاخص کیفیت خدمات کره (KS-SQI) را کسب نمود و در آوریل همان سال ال جی کمیکال  به عنوان بهترین "شرکت ESS جهان 2017 میلادی" در ایلات متحده امریکا انتخاب شده.

مدیر عامل جدید ال جی
در ژوئیه سال 2018 میلادی اعلام شد که کووانگ-مو به عنوان مدیرعامل جدید (چهارمین) با استناد به "قانون جانشینی پسر بزرگ" معرفی شد که پدر کو کووانگ در 20 می 2018 میلادی بر اثر تومور مغزی درگذشت.


پس از طی این سال ها، این شرکت دارای چندین بخش مختلف گشته که هر یک از آنها در جهت خود فعالیت می کنند:
LG سرگرمی خانگی - تلویزیون ، تجهیزات صوتی و تصویری ، رایانه و لپ تاپ.
لوازم خانگی ال جی - لوازم خانگی کوچک و بزرگ ، با سشوار شروع و با یخچال شروع می شود.
تهویه مطبوع و راه حل های انرژی ال جی - سیستم های تهویه مطبوع و سیستم های تمیز کننده برای مصارف خانگی و تأسیسات صنعتی.
ارتباطات موبایل LG - ایجاد و توسعه دستگاه ها و فناوری های تلفن همراه

دفاتر نمایندگی ال جی

دفتر شرکت ال جی
دفتر مرکزی شرکت ال جی در ساختمان برج های دوقلوی ال جی در یئوویدو-دونگ، منطقه یئونگدونگپو، سئول واقع می باشد،  البته چنین شرکتی در سراسر جهان دفاتر زیادی دارد. امروزه شرکت ال جی دارای زیر مجموعه و شرکت های تابعه بسیاری همچون ال جی الکترونیک، زنیت،  ال‌جی دیسپلی، ال‌جی یوپلاس، ال جی اینوتک و ال‌جی کمیکال تحت یک شرکت هلدینگ واحد به نام گروه ال جی (LG Corp) می باشد که با 222,000 نیروی کار (طبق آمار 2012 میلادی) در بیش از 80 کشور فعالیت دارد.  درآمدهای تلفیقی سال 2011 میلادی این شرکت حدود 120 میلیارد دلار بود که طبق رتبه بندی مجله امریکای فوربز(Forbes) به عنوان شصت و پنجمین قدرتمندترین برندهای جهان معرفی شد و در سال 2018 میلادی  در آمد این شرکت 147.2 میلیارد دلار بود.

طراحی لگوی ال جی

طراحی لوگی ال جی
لگوی ال جی یکی از معروف ترین لگوهای های جهان می باشد و همچنین لگویی شرکت های آمازون (Amazon)،  گوگل Google)) و اپل (Apple) از دیگر لگو های مشهور و شناخته شدi در جهان می باشد
در سال 1995میلادی، شرکت های لاکی و گلدستار با هم ادغام شدند و در سال 1955 میلادی لگو ال جی با عنوان یک آرم اصلی و شعار زندگی خوب  (Life’s Good) طراحی شد. در سال 2011 میلادی، این لگو به صورت سه بعدی شد که امروز این شرکت از آن استفاده می کند. این لگو از دو نماد تشکیل شده است که شامل حرف ال و جی (LG) در رنگ خاکستری و تصویر تلطیف شده از یک چهره انسانی در رنگ قرمز می باشد.
رنگ ها اسفاده شده در این لگو به عنوان نماد خاصی  انتخاب شده اند: قرمز به معنای دوستی  و خاکستری به معنای ساخت و قابلیت اطمینان است و همچنین طرح این لگو همچون یک صورت خندان می باشد که به عنوان نمادی از دوستی می باشد و بیانگر عزم این شرکت برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان و دستیابی به بالاترین سطح رضایتمندی برای مشتریان خود است. شکل دایره نیز به به معنای کره زمین است و خط سفید ناتمام در یک دایره که در گوشه فوقانی سمت راست ختم می شود، بدین معنا است که این شرکت خلاق و همواره آماده تغییرات می باشد.

 

مسئولیت اجتماعی ال جی

مسئولیت اجتماعی ال جی
شرکت ال جی فلسفه و اصول خاصی اخلاصی خاص خود را دارد که از جمله شامل درک مشتریان خود و ارائه راه حل های بهینه و تجربیات جدید از طریق نوآوری بی وقفه می باشد، در نتیجه به مشتریان خود کمک می کنند تا زندگی بهتر داشته باشند. هدف ال جی گسترش فلسفه های مدیریت، ایجاد ارزش برای مشتریان و مدیریت مبتنی بر احترام که امکان مدیریتی مسئولیت پذیرتر و بازتر را فراهم می آورد. همچنین ال جی با جستجوی منافع عمومی بیشتر با همکاری، اعتماد متقابل و احترام به اقتصاد بازار آزاد، همچنان به عنوان شرکت پیشرو جهانی در حال توسعه است. 
ال جی به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان فن آوری تلاش می کند، نه تنها سود خود را افزایش دهد، بلکه در ضمن در زمینه های مختلف با انجام فعالیت های خیرخواهانه نیز کمک می کند. در حال حاضر، این شرکت همچنان به انجام مطالعات فنی مختلف و توسعه دستگاه های جدید ادامه می دهد و ال جی همچنین بسیار فعالانه در کارهای خیرخواهانه شرکت می کند بورس های تحصیلی را به دانش آموزان مکزیکی از خانواده های فقیر اعطا می کند و همچنین کلاس های رایانه ای را در مدارس در قزاقستان افتتاح کرده.
ال جی به عنوان یک تولید کننده کره جنوبی، همواره به دنبال این بوده که یک قدم جلوتر از پیشرفت تکنولوژی باشد و در بین رقبا یک مقام پیشرو را بدست آورد. با این حال، مسائل خاصی همچون در زمینه اجتماعی و زیست

محیطی از اولویت های این شرکت می باشد ازجمله :
تولید مواد سمی را رها کرد.
تا حداکثر ، راه حل های کارآمد با انرژی به تجهیزات معرفی می شوند.
فن آوری ها را دائماً بهبود می دهند.
از مواد قابل بازیافتی استفاده می کنند.
از مبارزات اجتماعی حمایت می کند و با گرسنگی و فقر مبارزه می کند.

نوشتن مطلب